Znáte film „Hodíme se k sobě, miláčku?“ z roku 1974? Objeví se v něm krásná scéna, kdy Jana Brejchová uvaří špekové knedlíky, ačkoli vaření není zrovna její hobby, a to jen proto, aby si udobřila svého manžela, ale nakonec je odnese svému ctiteli Josefu Bláhovi, a ten jí „za odměnu“ opatří kuchyňskou zástěru, přitom zrovna takový dar od něho neočekávala, ale spíše nějakou drobnou starožitnost. Darovat někomu kuchyňskou zástěru je totiž poměrně dvousečná zbraň a měli byste si dobře rozmyslet, komu, kdy a při jaké příležitosti to provedete.
Partneři – jste-li oba partneři zapálení do vaření a rádi trávíte společný čas právě v kuchyni, pak je zástěra ideálním prezentem, ovšem vhodnější je darovat ji „jakoby“ oběma současně. Necháte zkrátka potisknout dvě zástěry, jedna zůstane vám a druhá bude pro partnera či partnerku.
Babičce – máte-li také osobní štěstí na babičku, která ráda vaří a ráda také své kuchařské umění sdílí s vámi, tam rovněž najdou zástěry s potiskem uplatnění. Na zástěru byste mohli nechat natisknout například fotky vašich dětí (pokud je babička už prababičkou), anebo nějaké hezké přírodní motivy, například květiny, motýly, moře, hory atp., tedy co vaše babička preferuje z přírodních krás.
Erotika – máte-li jistotu, že váš partner ocení kuchyňskou zástěru jako dar, můžete ji vyzdobit vaší fotkou v plavkách. Svůdná ženská krása v plavkách někdy dokáže nabudit erotickou fantazii víc, než plytká pornografie.
Kolegové a kolegyně z práce – v jednom z podnikových úseků Českých aerolinií v době, kdy firma ještě prosperovala – v devadesátých letech, bylo zvykem jednou za čas uspořádat formální soutěž o nejlepší bábovku, ovocný koláč nebo vánoční cukroví. Šlo spíše o to, aby ti, kteří rádi vaří, donesli do práce něco na zub, a po pracovní době se tu pak všichni sešli a oslavovali jen tak, pro radost. Pro takovéto a podobné příležitosti jsou zástěry s potiskem jako dělané.