Není třeba ani nijak zdůrazňovat, že anglický jazyk je na vrcholu snad všech cizích jazyků a jeho znalost je více, než nutná nebo spíše nevyhnutelná. Setkáváme se s ním na každém kroku, nejen v programování nebo různých návodech. Prakticky se také všude s ní dobře domluvíme. Jak je podle odborníků prokázáno, tak v útlém věku se tento jazyk děti rychleji naučí a to dokonce během prvních tří let života, kdy získávají nejvíce dovedností do svého života. Není zrovna nutností vyhledávat nějaké kurzy, ačkoliv i tato služba již u nás existuje, ale to jen v případě, když rodič ovládá dobře slovem angličtinu. Formou hry a správné výslovnosti může zapojit i svoji ratolest. Jestli se to zdá někomu příliš brzo, tak jen studie dokazují, že malé dítě ve věku dvou let dokáže skvěle rozpoznat svůj rodný jazyk.
Není to přece jenom brzo?
Není, protože tohle je zrovna období, kdy dítě doslova všechno nasává, chce vyzkoušet a skutečně se mnohému naučí. A pokud se vezme nauka cizího jazyka jako hra, potom není třeba se ničeho obávat. Je to spíše přínosné. Jen je třeba, aby dotyčný uměl skutečně kvalitně jazyk, protože když předá špatné základy, těžko se potom předělávají. Ideální v tomto případě bude, pokud nemá někdo dostatek zkušeností, najít si kroužek s rodilým mluvčím, který rozhodně naladí správnou anglickou atmosféru.
Pomůcky jsou velmi důležité
Děti jsou v tomto věku hravé a také si přirozeně velmi dobře zapamatují, to co vidí a s čím pracují. Skvělou pomůckou může být anglická abeceda pro děti Chytrá liška, kdy je materiál v první řadě vhodný pro děti, tudíž certifikovaný a navíc se s písmenky dá různě hrát a tvořit. To vše se dostává do podvědomí a tak si dítě lépe zapamatuje slova a i významy. Také si lze vzít na pomoc obrázky různých zvířátek, tvarů nebo jiných věcí a spojovat je s písmeny nebo zase obráceně. Je to ideální škola hrou. Nemůžeme očekávat, že v tomto věku bude plynule mluvit a lámat tak rekordy, ale angličtina se mu stane zcela přirozenou a získá tak pomalu dobrou slovní zásobu.