Mužské a ženské tělo se od sebe liší https://www.echo24.cz/a/SuAmR/izrael-estonsko-i-korea-zvazuji-zavedeni-vlastni-kryptomeny-pristupem-se-ale-lisi v několika základních věcech. Třeba tím, že muži nemají menstruaci, zatímco ženy ji musí snášet od zhruba 12 let až někdy do 50–60 let, a to každý měsíc. A menstruace pro většinu žen není nic příjemného. Naštěstí jsme od dob historie pokročili hodně dopředu. Od dob, kdy nebyli žádné menstruační pomůcky, jsme došli do doby, kdy máme na výběr z mnoha menstruačních pomůcek. V posledních letech vzrostla obliba hlavně menstruačních pomůcek, které jsou více ekologicky zaměřené. Nejpopulárnější je menstruační kalíšek a také menstruační kalhotky. Především menstruační kalhotky se v posledních letech těší velké oblibě. Nejenom kvůli tomu, že jsou šetrné vůči životnímu prostředí, ale pro jejich pohodlnost a snadnou údržbu.

vložka

Menstruační kalhotky vypadají v podstatě jako běžné kalhotky. Nepředstavujte si žádné babičkovské kalhotky, které jsou všechny, jen ne hezké. Teď se vyrábějí v nejrůznějších barvách, i když z pochopitelných důvodů hlavně v tmavých barvách a také v různých střizích. Dnes už existují kalhotky s vysokým pasem, nebo brazilky kalhotky.

kalhotk

Kalhotky se však přece jen od jiných kalhotek liší tím, že mají v sobě tři vrstvy. Tu, do které se vsákne krev, ta, která ji absorbuje, a pak také tu, která krev nepropustí dál na vaše oblečení, a zároveň zabraňuje zápachu. Jak po nošení o kalhotky pečovat? Velmi jednoduše. Úplně nejlépe uděláte, když po sundání opláchnete kalhotky pod proudem studené vody. Pokud nemáte možnost, nechte je před praním alespoň na hodinu odmočit ve vodě. Poté je operte spolu s ostatním oblečením. Jen se vyvarujte tomu, že použijete tekuté prací prostředky nebo aviváže. Ty vašim kalhotkám nesvědčí. Stejně tak po vyprání se vyhněte sušičce. Sušička je sice skvělá na usušení prádla, ale může poškodit absorpční vrstvu vašich kalhotek.